Huawei P20 Pro ile pratik ipuçları!

Huawei P20 Pro ile pratik ipuçları!

Huawei’nin yeni amirali ve en dinç telefonu P20 Pro‘nun işletim sistemi fazlasıyla kullanışlı, detaylı, hoş görünümlü, tertipli bir arabirimden oluşuyor. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran birçok özelliği telefonlarına ekleyen Huawei, P20 Pro’da EMUI 8.1 arayüzünü kullanarak, Android 8.1 Oreo işletim sisteminin bütün fonksiyonelliğini en kolay ve sade biçimiyle getiriyor. Epeyce kolay bir kullanıcı deneyimi karşılayan Huawei P20 Pro’nun sunduğu, kullanımı kolaylaştıran bu kolay özelliklerden 5 tanesini şu anda çabucak sıralayalım.

Ana ekranınızda yer alan uygulamalarınızı dilerseniz birleştirerek tek bir klasörün içinde toplayabilir ya da standart şekilde kullanabilirsiniz. Bunun seçimi ayrıntılarıyla size kalmış durumda; nasıl rahatınıza gelirse, pek. Ayarlar’a gitgide artarak Ekran bölümüne tıklayıp, buradan Açılış Ekranı Stili bölümünden Standart veya Çekmece opsiyonlarından istediğinizi seçebilirsiniz. Standart seçeneğinde, tüm uygulamalar ekranlara yerleşecek, Çekmece seçeneğinde ise tüm uygulamalar bir klasörde bir araya toplanacak. Seçim sizin.

Ekranınızda ne kadar uygulamanın görüneceğini de belirlemeniz elinizde. Ana ekran üstünde basılı tuttuğunuzda açılan menüden Ayarlar bölümüne girdiğinizde, burada Açılış Ekranı Düzeni seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayarak 4×6, 5×5 veya 5×6 şeklindeki seçeneklerden ekranda kaç uygulamanın bağlı yanlamasına ve daha alçak alta görünmesini istediğinizi kolayca belirleyebiliyorsunuz. Böylelikle istediğiniz kadar uygulamayı tek ekran üstünde görmeniz mümkün.

Huawei P20 Pro’nun çentiği ne kadar güzel görünse de muhakkak çentik alanını göstermek zorunda değilsiniz, isterseniz bu alanı kapatmanız elinizde. Keza de oldukça pratik bir şekilde. Bunun için yeniden Ayarlar menüsünden Ekran bölümüne girebilir ve burada bulunan Çentik alanından çentiği gizleyebilirsiniz.

Huawei P20 Pro’yu jest hareketleriyle denetlemek mümkün. Akıllı Takviye kısmında yer alan Hareketle Denetim kısmında bütün seçenekleri bir arada görebilirsiniz. Buradan, parmak hareketlerinizle ekran görüntüsü almayı kullanabilir, yeniden dilerseniz ekranı çarçabuk iki uygulamaya bölebilirsiniz. Böylelikle parmağınızla ekrana çift tıkladığınızda ekran görüntüsünü kolayca alabiliyor ve ekrana, bölüştürmek istediğiniz yerden parmağınızla çizgi çekerek, iki uygulamayı benzer anda ekrana yerleştirebiliyorsunuz. Bitmedi! P20 Pro ile isterseniz harflere özel fonksiyonlar da atayabilirsiniz. Örneğin ekrana “C” çizerek kameraya, “E” çizerek ise internet tarayıcısına ulaşabilirsiniz.

P20 Pro’nun bir öteki başarılı ve rahat sunan özelliği ise, telefon kilidini yüzünüzle açabilmesi. Fazlasıyla başarılı bir yüz tanınma fonksiyonu sunan P20 Pro, Emniyet ve Mahremiyet bölümünde bulundurduğu Yüzle Kilit Açma fonksiyonu ile çarçabuk yüzünüzü tanıyabiliyor. Bu Nedenle bundan daha sonra telefonu açtırmak istediğinizde, parmak izi okuyucusunu kullanmanıza veya parola girmenize lüzum kalmıyor. Sadece ekrana bakmanız yeter.

Önceki HaberSony Xperia XZ3 tasarımı çok net sızdı Sonraki HaberSamsung’dan Yeni Kablosuz Yük CihazıSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM