HP’nin Android tabanlı Remix OS’e sahip olan dizüstü bilgisayarı görüntülendi

HP’nin Android tabanlı Remix OS’e sahip olan dizüstü bilgisayarı görüntülendi

Hong Kong Global Sources Fair’da Çinli üretici Rockchip, HP’nin yeni dizüstü bilgisayarını sergiledi. ARM tabanlı işlemcilere sahip olan yeni cihazların yanına sergilenen bilgisayar, görselde görüldüğü üzere Android tabanlı Remix OS’i kullanıyor fakat bir takım kaynaklar bilgisayarın yanına bulunan mahsul tanıtım kartı üstünde Phoenix OS’i veya Chrome OS’i gördüklerini bahis ediyorlar.

Üstünde HP EliteBook logosunu taşıyan bilgisayar (Rockchip sadece “Elitebook”u tercih ediyor), Notebook Italia tarafından paylaşılan haberle gündeme geldi ama haberin yayımlanmasından çok kısa bir vakit daha sonra Rockchip, haberin ve haber içerisindeki YouTube videosunun kaldırılması başvurusunda bulundu. Bundan ötürü bilgisayarın işletim sistemi hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. öte yandan dizüstü bilgisayarın tanıdık özellikleri şu şekilde:

12.5 inch, 1920 x 1080 piksel ekran Rockchip RK3399 hexa-core CPU (2 ARM Cortex-A72 core, 4 Cortex-A53 core), Parasal-T864 GPU 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı

 

Hem Bkz. “İşte dünyanın en fazla bilgisayar satan şirketleri”

Liliputing editörü Brad Linder, fotoğraftaki bilgisayarın tasarım yönünden 1000 dolar fiyata sahip olan HP EliteBook Folio’ya benzediğini düşünüyor. Eğer bu tahmin doğruysa Windows yerine Android tabanlı işletim sistemlerini ya da Chrome OS’i kullanan bilgisayar, Folio’dan fazla daha ucuz olur. Fiyatın inmesine Intel yerine Rockchip tarafından üretilen işlemcinin kullanılması da katkı sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM