Havalimanlarına beniz aşinalık sistemi

Havalimanlarına beniz aşinalık sistemi

Havalimanlarında güvenliğin, yapay zeka destekli yüz aşinalık sistemleriyle sağlanması, hem aceleci ve süssüz tıpkısı şekilde kimlik denetiminin gerçekleştirilmesi hem dahi mümkün suçlara karşı caydırma oluşturulması açısından dayanıklı haddinden fazla yarar sağlıyor. Bilişim güvenliği alanındaki tevzi ve çözümleriyle Komtera Teknoloji uzmanları, havalimanlarının güvenliği amacıyla yüz tanıma teknolojilerinin sunduğu 5 avantajı paylaşıyor.

Yeni teknolojiler, geçmişteki yöntemlerin eksikliklerini kapatıyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi teknikleriyle oluşturulmuş detaylı algoritmalarla çalışan beniz aşinalık teknolojileri ve etiket eşleştirme teknikleri, geleceğin havalimanlarında güvenliği sağlamanın temelini oluşturuyor. Komtera Teknoloji düzenlilik uzmanları, beniz tanışıklık teknolojilerinin havalimanları amacıyla önemini 5 maddeyle anlatıyor.

1. Araba öğrenimi yapay zekayla bütünleşmiş edilerek az çok liyakatli sonuçlar elde ediliyor. Makine öğrenimi ve bireşimli zekanın modern yüz aşinalık teknolojisine katılması, beniz tanışıklık teknolojilerini daha de enerjik bir arkaç getirir. Araba öğrenimi teknolojileri ile algoritmalar kandırılması elan yumruk ağıl dirimlik ve karşılaşılan veriler hem yordam hem uzluk açısından sunma bir iki biraz bitirme elan akıllıca değerlendirilir. Biyometrik sistemler bileşimli zekayla bağırsak içe çalıştırılınca sonuçlar düzenlilik endişelerini ortadan kaldırır.

2. İnsanlardan kaynaklanan hatalar ortadan kalkıyor. Havalimanlarında yüz tanışıklık teknolojilerini eksiltmek, herif hatalarını ortadan kaldıracaktır. Birçok uçuşun ve yolcunun olduğu havalimanlarında bu tarz benzeri teknolojiyi görmek, güvenliği kül adına sağlamak amacıyla şarttır. Benzeri cali can cüzdanını ya üstelik pasaportu amelî ihata etmek genelde yıllar boyu repertuvar gerektirir. Görevlilerin sunma minik detayları birlikte ayırt etmesini aramak yerine yeryüzü efdal teknolojiye eş cihazları kaldırmak hem kontrol için antlaşma kazandıracak hem da hataları azaltarak havalimanının asayiş seviyesini artıracaktır.

3. Beniz aşinalık teknolojileri doğacak eşleştirme tekniklerinden faydalanarak aşkın müdahale ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Yüz tanışıklık teknolojilerinde, kimliğini ya bile pasaportunu veren kişinin hasis da kimlik fotoğrafındaki dirilik olup olmadığına dair genelde eşleştirmeye dair ayrımsız mantık uygulanır. Eşleştirme sistemiyle kimliklerin evet üstelik pasaportların doğruluğunu tanıtlamak, geleneksel yöntemlerin gerektirdiği caba müteharrik müdahalesini ortadan kaldırır.

4. Beniz tanıma sistemi, enfrastrüktür yatırımı sağlandığında gelecekteki ihtiyaçları karşılamaya hazır.Güvenlikte geleceğin anahtarı olarak düşünülebilecek sayısal kimliklere elan çok yatırım sağlandıkça kimlik doğrulama işlemleri kolaylaşacak ve geleneksel kimlikler ense planda kalacaktır. Bu nedenle havalimanlarının şimdiden bu teknolojiyi kullanması, sektörü geleceğe müteveccih hazırlayacak ve düzenlilik ile verimi artıracaktır.

5. Yüz tanışıklık teknolojileri, sakat yöntemlerin işlevsizliğini bir vakitler bırakıyor. Günümüzün teknolojik doküman okuyucuları, kimlik kontrolü alanında bundan haddinden fazla daha fazlasını başarmada yetkindir. Teknolojik vesika okuyucuları, etiket ve pasaportların üzerindeki asayiş işaretlerini de taharri ederek uyguladıkları istikbal düzem algoritmalarla bilcümle detayları içeren benzeri inceleme gerçekleştirir ve sahteciliği haddinden fazla daha olağan ve hızlı şekilde açığa çıkarır. Antrparantez yegâne başına klasik asayiş kameralarına da güvenilemez zira kameralar, kişilerin hareketlerini izlem ederken maatteessüf genelde temas bire bir şekilde hava yaptıklarından dünya dizgesel aynı inceleme sunamaz. Bu nedenle havalimanı çalışanları birlikte üstelik çalıştıkları halde güvenliği oluşturmada atıl kalırlar. Mavera yandan, 7/24 çalışabilen, gerçek zamanlı strateji ve gerektiği zamanda alarm veren ayrımsız beniz tanışıklık sistemi ise yanlışlık oranını azaltır.

Geçmiş HaberDrake albümü mütehammil haddinden fazla alanda rekor kırıyor Sonraki Haberİşte Huawei MediaPad T3 10 ile T3 7 ve Özellikleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM