Google kullanıcılarına internet satacak

Google kullanıcılarına internet satacak

ABD’deki GSP operatörleri ile anlaşan Google, kullanıcılarına wireless internet hizmeti sunacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google, geçtiğimiz ay İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen düzenlenen MWC 2015’te duyurduğu uygulamasını kullanıma sokuyor.

“Project Fi” isimli uygulamasını dün resmi olarak duyuran Google, kullanıcılarına kablosuz internet hizmeti sunacak.
Kullanıcılarına internet hizmeti sunmaya hazırlanan Google, bu uygulamayı şimdilik ABD ile sınırlamış durumda.

ABD’de hizmet veren GSM operatörleri BEYGIR&T ve Verizon ile işbirliği yapan şirket, şu an için paket hizmeti sunmuyor ve kullanıcılardan kullandıkları internet miktarı kadar ücret talep ediyor.  Yapılan açıklamaya kadar, bu hizmetten faydalanan kullanıcılar kullandıkları her gigabyte için 10 dolar (27 TL) ödeyecek.

Kendi kablosuz internet sistemini kurmayan ve işbirliği yaptığı GSM operatörleri tamamen bu hizmeti sunan Google’ın bu alanda yeni yatırımlar yapabileceği ve uzun dönemde kendi operatörünü kurabileceği iddia ediliyor.

Birincil etapta ABD’deki kullanıcıların kullanımına açılacak uygulamanın kısa sürede ilk kez Avrupa almak üzeri farklı alanlara yönlendirilmiş ülkelerde de kullanıma girmesi bekleniyor. 

Google’ın internet hizmetinin ülkemizde kullanıma gireceği tarih hakkında ise şu lahza için devlete ait bir tanımlama bulunmuyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM