Google Fuchsia ne vakit gelecek?

Google Fuchsia ne vakit gelecek?

Esrarengiz işletim sistemi Google Fuchsia’nın aynı anda zeki ev cihazlarını, telefonları, dizüstü bilgisayarları ve tabletleri kapsayacağı düşünülüyor. Bloomberg’e kadar Google’ın bu ayrıntılı işletim sistemi önümüzdeki beş sene içerisinde hizmete sunulacak.

Hakkında o kadar fazla rivayet olan işletim sisteminin çok erken bir sürümü gerçekten Pixelbook üstünde açık olarak test edilmişti. sonradan işletim sisteminin ekren bir sürümü bilgisayar ve telefonlarda da denemeye açılmıştı. Şimdiye dek gördüğümüz ve duyduğumuz bilgiler, nesnelerin interneti odaklı, kullanımı kolay, eksik sistem kaynağı gerektiren, hafif, sade bir işletim sistemine işaret ediyor. Bir Takım iddialara göre Fuchsia, masaüstünde Windows 10’a bile muhalif olabilir.

Ancak Google’ın kendisinden hiçbir resmi izah etme ya da düzeltme gelmedi. Ne Google CEO’su Sundar Pichai ne de Android şefi Hiroshi Lockheimer esrarengiz işletim sistemi hakkında devlete ait bir tanımlama yapmadı. CNET’e göre Fuchsia, Google’ın birçok açık kaynak kodlu teşebbüs denemelerinden biri. Yani gelecekte Fuchsia tüm işletim sistemlerinin yerine geçebilir, ya da Google göre geliştirilen ayrı bir proje içinde eriyip kaybolabilir.

Önceki HaberBT Sözleşmelerinde Nelere Uyarı Etmeli?  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM