Google Drive dolup taşıyor!

Google Drive dolup taşıyor!

Google, Drive'ın 1 Milyara Dayandığını Açıkladı!

Google, San Francisco’da düzenlediği Cloud Next Konferansı’nda bulut depolama servisi Google Drive hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların arasında en çok uyarı çekeni ise Drive’ın 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşması oldu. Google’a kadar 1 milyar çizgisi az önce aşılmış yok, fakat bunun bu hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Google’ın Drive hakkında en son yaptığı izah etme Google I/O 2017‘deydi ve arama motoru devi, Drive’ın 800 milyon etkin kullanıcı sayısını aştığını açıklamıştı. Bugüne geldiğimizde ise Google bir seneyi azıcık aşkın vakit dahilinde 1 milyar rakamına ulaşmaya çok yakınlaştı.

Google, bulut depolama servisini Microsoft’un bulut depolama servisi olan OneDrive ile rekabet etmesi için başlatmış, kısa zamanda ise rakibinden daha az fiyata daha pozitif özellik ve kapasite sunarak kullanıcı kitlesini genişletmişti. Bu yılın başında ise Google, Drive’a bir güncelleme niteliğinde olan Google One‘ı duyurdu. Servis, takriben 10 dolara 2TB depolama alanı sunarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Google’ın bulut depolama alanındaki hamleleri bunlarla sınırlı yok. Google, ayrıca Microsoft’un Windows’a eklediği OneDrive entegrasyonuna karşılık olarak kişisel bilgisayar kullanıcılarına karşın Backup and Sync yazılımını duyurdu. Arama devi, ayrıca kendi Pixel akıllı telefonlarını satın alan kullanıcılara da fotoğraf ve videolar için sınırsız depolama alanı sunarak kullanıcı sayısını arttırmayı başardı.

Önceki HaberBitTorrent, Tron Göre Satın Alındı! Sonraki HaberFacebook Skandallara Karşın Çok Kazanıyor!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM