Google, Chrome’un 10.yılına özel tasarım

Google, Chrome’un 10.yılına özel tasarım

Chrome’un 10. yılı anısına, Chrome tarayıcıyı yeni bir görünümle güncelledi ve birçok iyileştirme yaptı. Yenileme, Android, iOS ve masaüstü  platformlarında bir malzeme teması ve şık özellikler getiriyor. Daha yuvarlak şekiller, yeni simgeler ve yeni bir açık renk paleti ile geliyor.
 
Chrome 69 yapısı keza daha iyi parola yönetimi, daha iyi otomatik yükleme, daha hızlı ve daha zeki bir Omnibox ve çoğu yeni emniyet önlemi de sağlıyor.
 
Omnibox, arama çubuğunu ve adres çubuğunu bir araya topluyor ve arama işlemini daha seri ve daha zeki ayla getiriyor. Yeni bir sekme açmak zorunda kalmadan adres çubuğunda ilk elden yanıtları gösteriyor ve keza tarayıcınızdaki bir sekmede zaten açık bir web sitesi aradıysanız sizi uyarıyor ve “Sekmeye geçiş” ile sizi yönlendiriyor.
 
Keza Bkz.The Witcher dizisinde başrolü üstlenecek ad belli oldu
 
Yepyeni Google Chrome tarayıcısı Android, iOS, Windows, Mac ve Linux çalışan cihazlar için kullanıma sunuldu. 

Ekran kesmeleri için takviye sağlayacak 

Ayrıca, sayfanın özelleştirilmesine ve tüm ekranı daha bereketli bir şekilde kullanmasına olanak tanıyan çentik eğilimi göz önüne alındığında ekran kesmeleri için yardım sağlıyor. Daha artı özelleştirme seçeneğine sahip yeni bir sekme sayfası ve yatay bir sekme değiştirici de var.
 
Android için Chrome’un en son sürümünü bu adresten indirebilirsiniz. Apple iOS’a gelen Chrome 69, tüm yeni tasarım öğelerini ve yukarıda bahsedilen bütün yeni özellikleri barındırıyor ve ilave olarak vasıta çubuğunu uygulamanın altına da yerleştiriyor, iOS için yeni sürümü bu adresten indirebilirsiniz. 
 
Mevcut  masaüstü Chrome tarayıcınızı Chrome 69’a güncelleyebilir veya bu adresten indirebilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM