Google Allo

Google Allo

Google, Android ve IOS platformundaki zeki cihazlar için geliştirdiği sohbet uygulaması Google Allo’yu kullanıma sunuyor.

Daha zeki mesajlaşma uygulaması Google Allo’ya merhaba deyin…

Aktivitelerimizi planlarken ya da olup biteni peşine düşüp takip ederken arkadaşlarla ve ailemizle iletişimimizi mesajlaşma uygulamaları ile yürütüyoruz.

Fakat sohbet ederken bir uçuş bilgisini denetlemek ya da restoran çağırmak gibi nedenlerle çok sık ara vermek zorunda kalıyoruz. Google tam da bu yüzden, gereksinim duyduğunuzda size tezgâhtar olan ve sohbeti ara vermeden sürdürmenizi karşılayan bir mesajlaşma uygulaması geliştirdi.

Google, Android ve IOS için geliştirdiği, sohbetiniz esnasında daha fazlasını daha kolay söylemenizi ve yapmanızı sağlayan zeki mesajlaşma uygulaması Google Allo’yu bugün kullanıma açıyor. Google Allo plan yapmanıza, bilgiye ulaşmanıza sohbet esnasında kendinizi daha iyi açıklama etmenize yardımcı oluyor, siz kullandıkça öğreniyor, kendini geliştiriyor.

Zeki Cevap ile çabuk cevap verin

Google Allo yanıt vermenizi daha kolaylaştırıyor ve siz yolda bile olsanız sohbeti sürdürmenizi sağlıyor. Zeki Yanıt özelliği doğru mesajlara yalnızca bir dokunuş ile karşılık verebilir, mesela arkadaşınızın “yolda mısın?” sorusuna çabucak “evet” yanıtı gönderebilirsiniz. Akıllı Cevap, Google Allo’da gönderilen fotoğraflar için bütün da sizin stilinize uygun yanıtlar da önerebiliyor.

Fotoğraflarla, emoji ve etiketlerle kendinizi daha iyi açıklama edin

Sohbet yalnızca yazıdan ibaret değil, çok daha fazlasıdır. Google Allo kendinizi ifade etmeniz için epeyce zengin seçeneklere sahip. “Gönder” butonunda parmağınızı sadece aşağıda ya da yukarı hareket ettirerek sohbete emojiler ekleyebilir veya metin boyutunu zahmetsizce ayarlayabilirsiniz. Google Allo’nun içerdiği 25’ten fazla özel etiket paketi için Google dünyanın çeşitli yerlerindeki bağımsız sanatçılarla ve stüdyolarla işbirliği yaptı.

Kişisel Google asistanınızla tanışın

Google Allo, Google Yardımcı ile bir önizleme gibi tanışacağınız ilk yer. Google Yardımcı, Google ile sohbet etmenizi, sorular sormanızı, doğrudan sohbetiniz sırasında işlerinizi yürütebilmenizi sağlıyor. Artık bir adresi kaydetmek, gözde YouTube videounuzu paylaşmak ya da yemek mekanı tercih etmek için arkadaşlarınızla sohbetinize ara vermek zorunda değilsiniz. Sorularınızı yanıtlaması için Google Allo’da asistanınızla birebir sohbet edebilir ya da ne süre gereksinim duyarsanız @google yazarak Google Yardımcı’ı arkadaşlarınızla sohbetlerinize dahil edebilirsiniz.
Google Tezgâhtar, Google’ın uzun senelerdir sürdürdüğü insanlara günlük hayatlarında destek etme yolculuğunda, “sıradaki adım” niteliğinde. Arama sonuçları sayfasında linklerin listelenmesi evresinden siz daha sormadan, proaktif olarak önemli güncellemeleri gönderme aşamasına geçtik. Google Tezgâhtar, işleri yürütmenize tezgâhtar olacak.

Google Allo’da Asistanınızın size tezgâhtar olabileceği birkaç şey:

Cevap alın. Haber, hava durumu, trafik, spor ya da uçuş bilgileriniz. Sizin için önemli olan en güncel bilgilere zahmetsizce ulaşın. Google Muavin’dan size en fazla tartma verdiğiniz bilgilerle ilgili jurnal güncellemeler göndermesini isteyin. Dahası sohbetiniz sırasında 100’den pozitif dil arasında, deyimlerin çevirisini bile yapabilirsiniz.

Yakınınızdaki mekanları bulun. Allo’da Google Tezgâhtar’dan civarınızdaki meslek yerlerini ve mağazaları, eczaneleri, bankaları veya ATM’leri, yakıt istasyonlarını, otoparkları ya da manavları bulmasını isteyin. Hatta sohbetiniz sırasında yön tarifi alın.

Arkadaşlarınızla planlama yapın. Google Yardımcı, ile arkadaşlarınızla yemek yemek tartışmalarını yapmaktan geceyi planlamaya kolayca geçebilirsiniz. Kısa zaman sonradan OpenTable ile sohbet içerisinde rezervasyon yapma olanağı da gelecek ve zamanla yeni servisler eklemeye devam edeceğiz. Arkadaşlarınızla birlikte, seyahat noktalarını, uçuşları ve otelleri araştırabilirsiniz.

Size Muavin’ın sohbette nasıl asistan olacağına dair sadece bir örnek sunan bir önizleme ile başlıyoruz. Gelecek aylarda Google Muavin daha artı Google ürününde yerini alacak ve evde veya yolda, gün boyunca size muavin olacak. Google Allo uygulaması şimdilik zeki cevap özelliği dışında Türkçe olarak kullanılabiliyor, Google Muavin ise başlangıçta İngilizce olacak oysa, fazla daha artı dil de sırada.

Size özel pencerede sohbet edin

Güvenlik ve mahremiyet konularına büyük siklet veriyoruz. Google Allo’daki tüm sohbetler Transport Layer Security (TLS) gibi endüstri standardı teknolojilerle şifreleniyor. Chrome’da olduğu gibi, Google Allo’da da bir size özel pencere (Incognito) modu sunduk. Size özel penceredeki sohbetlerinizde mesajlar uçtan uca şifrelenirken, kuytu bildirimler ve kayıtlı sürelerde mesajın otomatik olarak silinmesi gibi ilave mahremiyet özelliklerine de sahip oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM