Gigabyte pazardaki düşüşe özen çekiyor

Gigabyte pazardaki düşüşe özen çekiyor

Saklı Yazı servet madenciliğinin da etkisiyle bu yılın başlarına kadar adeta değerli çağını işlek ekran kartı pazarında normale ahit başladı. Üreticiler yatırımcıları düşüş üzerine uyarmaya başladı.

 

Büyük düşüş var

 

Bilindiği için Bitcoin ve alt coinlerin geçen yılın ortalarından itibaren yükselişe geçmesi madencilik ekipmanlarına ilgiyi patlatmıştı. Madenciler ekran kartlarına akın ederek genişlik eli nimetli sistemleri oluşturmaya çalışmıştı. Haliyle pazarda istif sıkıntısı başladı ve fiyatlar fırladı.

 

Antrparantez Bkz.Yeni bire bir Polaris mimarisi daha gündemde

Saklı Yazı mülk madenciliğinin düşüşü biricik başına aktif değil. Madencilerin görüntülük kartı dışında Antminer üzere çözümlere yönleniyor olması ayrıksı ayrımsız çalışkan. Böylelikle oyuncuların etraflı süredir beklediği günler gelmiş oluyor.

 

Geçmiş etapta analizlerde hasıl arzu düşüşü çıktı üreticilerin dahi gündeminde. Gigabyte, yaptığı yatırımcı toplantısında yılın ikinci çeyreğinde satışlarda yüzde 20 civarında düşüş beklediklerini açıkladı. Bu nedenle görüntülük kartlarının averaj satış fiyatı dahi yüzdelik 10 civarında indirildi.

 

Fİrmanın ikinci çeyrekteki beklentisi kısaca 1 milyon civarında. Yılın evvel çeyreğinde 1.2 milyon ekran kartı satılmıştı. Sayı Farkı fiyatların düşürülmesi ile kâr marjı üstelik yüzde 49 civarına çekilmişti.

 

Gayrı taraftan Asus, MSI ve Colourful firmalarının bile düşüş yaşadığı rapor ediliyor. Geçtiğimiz günlerde tıpkısı üreticinin 300 bin civarında grafik birimini Nvidia’evet iade ettiği gündeme gelmişti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM