Football Manager 2019’a Zam Geliyor!

Football Manager 2019’a Zam Geliyor!

Ülkemizde oyuncular aralarında belki de en fazla tartışmalara sebep olan konu oyun fiyatları. Bu konuda kasıt gösterilen perakende marketlerinde oyunların üç bilemediniz dört katı pozitif fiyat etiketinden satışa sunulması haliyle bizleri rahatsız ediyor.

ilk olarak dikkat etmemiz gereken etmen gerçekten kurlar. Bilhassa son yıllarda ülkemizdeki dolar ve euro seviyeleri aldı başını gidiyor. Haliyle firmalar bu kur artışını göze alarak ürünleri için bir fiyat sınırı belirlemekteler.

Eh haliyle şart böyle olunca da fiyatlar beklediğimiz seviyenin üzerinden bizlere sunulmakta. Daha fena olanı ise kur düşse dahi ürünün ithalat aşamasında kur, değişmez bir maliyet oluşturduğu için firmalar, herhangi bir indirim uygulama şansına sahip olamazlar.

Hali hazırda zaten PlayStation Store üzerindeki fiyatlar almış başını bu vesileyle bir darbede Football Manager Türkiye’den geldi. Derhal 119 TL olan Football Manager 2019’un fiyatı Türkiye’deki hesaplı iklimden dolayı Pazartesi günü 179 TL’ye yükselecek.

Konu hakkında minik bir bildiri yapan Football Manager Türkiye; “Türkiye’deki ekonomik iklimden nedeniyle FM 2019’un önerilen satış fiyatı 179 TL olacaktır. 119 TL olan mevcut önerilen satış fiyatı, en erken 24 Eylül Pazartesi gününe değin Steam’de bu şekilde kalacaktır; yani hâlâ mevcut önerilen satmak fiyatı üzerinden ön sipariş verilebilinir.” açıklaması yaptı. Football Manager 2019, 2 Kasım’da PC platformu için raflardaki yerini almış olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM