Facebook’un içinde yeni bir dostluk uygulaması!

Facebook’un içinde yeni bir dostluk uygulaması!

Mayıs ayının ilk haftasında Facebook F8 konferansı başladı. Her sene olduğu gibi, Mark Zuckerberg, şirketin şu anda üzerinde çalıştığı ve en kayda değer uygulamalardaki gelişmeleri ve değişiklikleri duyurduğu çoğu şey sunuyor. Cambrigde Analytica skandalı nedeniyle Facebook son haftalarda dile getirilmiş olsa da, diğer konular için tatmin edici zamanın olmadığı anlamına gelmez.

Sunulan yeniliklerden bazıları, aracısız olarak mahremiyet ortamına atıfta bulunarak Facebook kullanıcılarının, verilerinin fena bir şekilde kullanılmadığı inancından kaynaklanan belirtilen bir psikolojik rahatlık ölçüsünü elde etmelerini sağlıyor. Diğerleri, tekrar tekrar pratik olmayan, ama “Facebook’un da bunu yapabileceğini” gösterecek yeni bir şey görünüm ihtiyacından ortaya çıktı.

Facebook, belli başlı başvuru formu bölgesinin dışındaki her şeyle dostluk fonksiyonunu tanıttı.Yeni dostluk olmak isteyen halk müziği, yalnızca arkadaşlarımız olmayan kişiler göre görülebilecek ve FaceDate aracılığıyla bir karşılıklı aramaya karar verecek ayrı bir profil oluşturabilecekler. Facebook, diğer kişilerin hesaplarını görmenize yardımcı olacak, önerilerimizi faaliyetlerimize göre eşleştirmeye çalışacaktır. Yabancılardan gelen iletiler ilave mahremiyet karşılamak için Messengeer’de değil, öbür bir gelen kutusunda görünecektir.

FaceDate duyurusu bile şimdiden Tinder’in hisselerini düşürmeye başladı. Facebook, Cambridge Çözümlemeli skandalıyla ilgili olarak, sosyal ağ göre toplanan verilerin ve uygulamaların reklam ve çözümleme oluştururken nasıl kullanıldığını kontrol etmemize muavin olacak yeni bir mahremiyet koruma işlevi oluşturuyor. Laf konusu nitelik ile birlikte Facebook yaşadığı skandalın da üstünü örtmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Peki siz Facebook’un bu mümkün özelliği için ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM