Facebook Messenger’ın Yeni Özelliği Fazla Sevilecek!

Facebook Messenger’ın Yeni Özelliği Fazla Sevilecek!

Bir süredir Facebook Messenger’a gelmesi beklenen çeviri özelliği sonunda kullancılara sunuldu.

Facebook M Translation olarak isimlendirilen bu yeni eklenti ile bundan daha sonra Facebook üzerinden yabancı insanlarla kuytu bir şekilde iletişim kurabileceksiniz. Google Translate’a rakio olması için gelen bu eklenti, gizli ve kolay kullanımı ile kullanıcılarını hoşnut edecek.

M Suggestions özelliğin içine entegre edilecek olan bu nitelik şu lahza için yalnızca İngilizce’den İspanyolca ve İspanyolca’dan İngilizce olarak hizmet vermesi bekleniyor. Fakat leride tabii ki bu dil havuzu geliştirilip genişletilecek. Böylece Facebook, irtibat kuvvetine baskı katmış olacak. İngilizce öğrenmek isteyen kullanıcılar içinde hoş bir alternatif olması bekleniyor.

Şimdilik Facebook bu iki dilden biriyle konuştuğunuzu algıladığında, diğer dile çeviri yerine getirmek isteyip istemediğinizi sizlere soruyor. Olumlu cevap verirseniz hem yazılan orjinal mesajı, keza de çevirisini aynı ekranda gönderebiliyorsunuz.

Facebook’un şu an da geliştirme aşamasında olan bu özelliği, Amerika’da ikamet eden kullanıcılara sunulmuş durumda. Yakında global olarakta geliştikçe yayılması beklenen uygulamanın demin ne süre Türkiye’ye geleceği ise bilinmiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM