E-Devlet’ten Yepyeni Bir Hizmet!

E-Devlet’ten Yepyeni Bir Hizmet!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının korunmaya yoksul çocukların bakımının aile ortamında sağlanması için koruyucu aile hizmeti e-Devlet üzerinden daha da kolaylaştırıldı.

Koruyucu aile almak için yapılacak başvurunun e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmesi için zorunlu çalışmalar tamamlandı. İkamet ettiği ilde bulunan il Müdürlüğünden veya Bakanlığın internet sitesindeki “Koruyucu Aile Elde Etmek İstiyorum” butonundan ön dilekçe yapabilen aileler, artık e-Devlet üzerinden de kullanım yapabilecekler. Bu Vesile Ile sıkıntılı işlemlerden aileler kurtulmuş olacak.

Ayrıca, Bakanlığın internet sitesindeki “Koruyucu Aile Olmak İstiyorum” butonundan başvurular alındıktan sonradan randevu saati atanıyor, zorunlu belgeler bu görüşmede alınıyor.

Elektronik ortamda yılın başından itibaren 482 kullanım alındığı açıklandı. Özellikle ülkemiz için bu rakam çok iyi diyebiliriz. Günden güne bu sayının artmasını umut ediyoruz.

Ilave olarak Bakanlık göre koruyucu aile olma koşulları da kolaylaştırıldı. Koruyucu aile hizmetinin çocuklar üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi nedeniyle 2018 yılında uygulanmak üzere Koruyucu Aile Tesir Analizi Projesi hazırlandı.

Proje kapsamında 21-22 Aralık 2017’de Koruyucu Etki Analizi Projesi Hazırlık Çalıştayı yapıldı. Korunmaya ihtiyacı olan çocukların aile ortamında sağlıklı ebeveyn modelleri ile yetişmelerinin sağlanması amacıyla koruyucu aile hizmet modelinin tanıtımı ve yaygınlaştırılması çalışmaları hala devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM