Dizüstü Bilgisayar bilgisayarlar için özel üretilen Snapdragon 850 tanıtıldı

Dizüstü Bilgisayar bilgisayarlar için özel üretilen Snapdragon 850 tanıtıldı

Genellikle gelişigüzel yılın ikinci yarısında aynı amiral gemisi platformunun frekans hızını yenilemesine alışık olduğumuz Qualcomm, bu sefer Snapdragon 845 platformunu revize etmek adına 2018’in ikinci yarısında eskimemiş yonga setini duyurdu.

Snapdragon 850 namına isimlendirilen eskimemiş üst düzem Qualcomm platformu, farklı Qualcomm yonga setlerinden ayrımlı adına takkadak dizüstü bilgisayarlar için hususi olarak tasarlanmasıyla öne çıkıyor.

Batarya ömründe yüzyıl anahtar

Snapdragon 850 esasta bakacak olursanız temelde Snapdragon 845 platformuna mümasil bire bir performans gösterse birlikte dizüstü bilgisayar bilgisayarlar amacıyla özel olarak optimize edilmesiyle gelişigüzel Qualcomm’un iddiasına bakarak 25 saate kadar kıvrak pil ömrü sunacak.

Özellikle Windows bilgisayarlar, yeteri kadar uzun batarya ömrüne cemaat olmaması nedeniyle eleştirilerin hedefi oluıyordu. Qualcomm, Snapdragon 850 platformuyla bu algıyı kırarak Windows bilgisayarların batarya ömrünü çokça daha yükseğe takip etmek istiyor.

Bileşimli zeka desteği

Qualcomm Snapdragon 850, sentetik zeka için özel olarak geliştirilen Kyra 385 çipi sebebiyle hem sentetik zeka hem birlikte makine öğrenimi üstüne eke tıpkısı başarım gösteriyor. Qualcomm, bu çıpır setiyle cümbüşlü cihazlarda hayatımızın tıpkısı parçası olan bileşimli zeka teknolojisini bilgisayarlara birlikte dahil demek istiyor.

Eskimemiş nesil Qualcomm Snapdragon 850 platformunun ne cihazlarda kullanılacağına dayalı şu dakika amacıyla kesin benzeri bilgelik olmasa da tahminler, platformun ilk defa Samsung’un bu yılın ikinci yarısında tanıtacağı yıpranmamış Galaxy Book ya birlikte Galaxy Bası S4 modelinde kullanılacağı yönünde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM