Değme uygulamaya bire bir kısayol

Değme uygulamaya bire bir kısayol

Windows işletim sisteminde yer kesif kullandığınız uygulamaları başlatmak için özlük klavye kısayollarınızı ihdas etmek lüzum misiniz? Bunu yarmak hiç üstelik el değil ve bu formül, detaylı bire bir süredir Windows içre düzlük alıyor.

İlk yerine aplikasyon amacıyla tıpkı kısayol oluşturmalıyız. Bu  programın klasörü, masaüstü veya Başlat menüsünde türlü. Aynı kısayol bulamazsanız ilişkin yürütülebilir (exe) dosya konusunda esen tıklayın ve kısayol oluştur seçeneğini çalıştırın. Başlat menüsünden masaüstüne sürüklemek dahi tamam Windows sürümleri amacıyla uygulanan kılgı bire bir yoldur.

Henüz bilahare kısayol dosyası üstüne esen tıklayıp açılan menüden Özellikler seçeneğini ekrana getirin. Kısayol tuşu kutucuğuna tıklayıp elde etmek istediğiniz tuş kombinasyonunu edebiyat. Bu varsayılan namına Ctrl+Zir ile kısaltmak zorunda ve siz bunun sonuna tıpkısı kod, suret veya fonksiyon tuşu ekleyebilirsiniz.

Bundan Sonra, belirlediğiniz kısayol kombinasyonu ile, çokça kesif kullandığınız programları, simgelerle boğuşmadan açabilirsiniz…

Eski HaberYaşanan hep olaylara karşın ABD’ye gidecek Sonraki HaberToyota Hidrojen Gemisi Yolculuğa Daha Çok

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM