Custom ROM’la gelen dava!

Custom ROM’la gelen dava!

Google’ın Pixel ve Pixel XL telefonları neredeyse iki yaşındalar. Tekrar dahi bu telefonları kullananları bahtiyar eden tıpkı molekül var: Pixel ve Pixel XL kullananlar, Google’ın özgün fotoğrafları ücretsiz namına Google Fotoğraflar üstünde depolama hizmetinden faydalanmayı sürdürüyorlar.

Ancak Pixel veya Pixel XL’ye custom ROM yükleyenlerin basit ayrımsız arama gerçekleştirmesinde fayda var. AOSP (Android Çıplak Temel Projesi) ROM’unda yapılan tıpkı doldurulma hatasının, fotoğrafların kotadan düşmesine neden olduğu ortaya çıktı. Google Camera uygulamasının fotoğrafları “Google” namına “google” diye niteleyerek etiketlemesinin, meccani foto depolama kampanyasını devre dışı bıraktığı anlaşılıyor.

Bu sorunun yığılım ROM’ları etkilemediğini, hemen AOSP ROM’unda bulunduğunu gine söyleyelim. AOSP’deki günah şu an düzeltilmiş durumda. XDA’da bu sorunun adına Ocak’ta keşfedildiği ve çoğu ROM’un sorunu onardığı belirtiliyor. Bu yüzden çarkıt tıpkısı custom ROM kullanıyorsanız, serencam sürüme güncellemenizde kâr var.

Esbak HaberMark Zuckerberg, Işlek 3’üncü Genişlik Zengin Insan! Sonraki HaberApple Music ABD’üstelik Spotify’ı Geçti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM