Clash Royale toplamda 2 bilyon dirimsel barajını aştı

Clash Royale toplamda 2 bilyon dirimsel barajını aştı

Yayınlandığı günden bu yana gelir rekorlarını alt art eden ve yeni benzeri akımın doğmasına neden olan Clash Royale oyunu gelirlerini arttırmaya bitmeme ediyor. Geliştirici Supercell bile bundan genişlik mebzul şekilde faydalanıyor.

 

Clash Royale ne kadar kazandı?

 

Clash of Clans oyunuyla evvel olarak 2012 yılında adını duyduğumuz Supercell cesim tıpkısı başarı sağlamış ve tıpkı sene sonraları SoftBank eliyle 1.5 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Clash of Clans bugüne büyüklüğünde 6 milyar dolar civarında gelir kazandırdı.

 

Antrparantez Bkz.Çalışanların performansını yapay anlak adisyon edecek

2016 yılında Clash Royale oyununu indirmeye sunan firmanın çoğunluk hissesini bir sene Tencent 8.6 bilyon dolar karşılığında almıştı. Clash Royale da adeta patlama yaparak eSpor sektörüne yıpranmamış tıpkı taraf vermişti.

 

Sensor Tower tarafından sunulan bilgilere bakarak Clash Royale toplamda 2 bilyon dolar gelir barajını aştı. Böylecene iki oyununun geliştiriciye ve yatırımcılarına kazandırdığı miktar 10 bilyon doları esbak oldu. Supercell de birdenbire aşkın milyar dolar kazandıran oyuna cemaat evvel geliştirici oldu.

 

Tabii iki oyun birlikte kazandırmaya devam ediyor. Geçen kamer Clash Royale oyunu 40 milyon dolar, Clash of Clans oyunu ise 70 milyon dolar gelir elde etti. Bu ivme bitmeme ederse ati yıl gelirler bir buçuk bilyon dolar daha kalık olacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM