Çinli hackerlar, ESIR donanmasına ait 614 GB’lik veriyi ele geçirdi

Çinli hackerlar, ESIR donanmasına ait 614 GB’lik veriyi ele geçirdi

 

 
Çin ile MEMLUK arasındaki tecim mücadelesi sürerken Washington Post’un raporuna göre MEMLUK donanmasının geleceğini etkileyebilecek türden benzeri gelişme yaşandı. CBS eliyle dahi doğrulanan rapora göre bu yıl eş ve küçük ay ayında Çin hükümetine sınırlanmış olduğu melhuz benzeri kadro hacker MEMLUK donanması amacıyla mahsulat geliştiren birimlere siber saldırı düzenledi. Siber saldırılarla donanmaya ilgilendiren takatli çokça muamma planın birlikte saha aldığı toplamda 614 GB’lik bilgi Çinli hackerların eline geçti.

 

Donanmanın planları hackerların elinde 

Hackerların saldırdığı birimin denizaltılar ve akarsu şeş silahları için Ar-Ge çalışmaları yürüteç bire bir ünite olduğu belirtilirken çalınan verilerin kocaman tıpkısı kısmının BENDE ordusunun henüz sınav ettiği ya dahi geliştirme sürecinde olduğu ürünleri kapsadığı raporda özen çekiyor. Bunlardan sunu önemlisi ise 2020 yılına kadar ESIR donanmasına ilgilendiren denizaltılarında kurulması planlanan anti-gemi füze sistemine ilişkin planlar. Buna katma adına ÇAKER’nin 2015’ten beri üzerinde çalıştığı ve bugüne kadar 300 milyon dolar harcadığı Sea Dragon(Deniz Ejderi) isimli su şeş zırh geliştirme programına ait veriler üstelik siber saldırıda ele geçirildi. Bu nedenle MEMLUK donanmasının geleceğe müteveccih iki koca gizli projesinin artık Çin hükümeti vasıtasıyla bilinir arkaç geldiği düşünülüyor.

 
Ayrıca Bkz.Facebook kâh şirketlerin kullanıcı verilerine erişmesine imkân sağladı 

Bu yılın başında gerçekleşen siber saldırılarla ilişkin FBI dahi KUL donanmasıyla gelişigüzel soruşturma yürütürken ilginç ayrımsız gelişme elan yaşandı. Sakat bir BENDE duyum subayı olan 61 yaşındaki Kevin Mallory, Çinli tıpkısı ajana çokça muamma bilgileri para karşılığında verdiği iddiasıyla murafaa karşısına çıkarıldı ve dam cezasına çarptırıldı. Şu dakika için bu iki görüngü(siber hamle ve muamma bilgileri satma) arasında bire bir bağlantı olup olmadığı bilinmiyor fakat yetkililerin bu konuyu de dikkate aldıkları belirtiliyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM