Çin uydusu, Dünya’yı görüntüledi!

Çin uydusu, Dünya’yı görüntüledi!

Çin’e ilişkin Queqiao Ay iletişim bildirişim değiştirgeç uydusu 20 günlük tıpkısı uzay yolculuğunun ardından hedeflenen yörüngeye oturmayı başardı. Queqiao’nun apotr mikro-uydusu Longjiang-2 ise hiç çabucak Kamer’ın yörüngesinden Dünya’nın tam fotoğraflarını çekti.

Adı Magpie Köprüsü anlamına mevrut Queqiao uydusu, Chang’e 4 lander ve rover görevi için yetişkin aynı ön adım projesini üstleniyor. Queqiao yardımıyla Ay ile Acun ortada sonsuz aynı bağlantı kurulacak, hem üstelik Chang’e 4 Ay’ın inatçı yüzünde kalsa üstelik. Chang’e 4’ün Antrakt 2018’birlikte fırlatılması planlanıyor.

Queqiao uydusu yanı sıra iki yardımcı mikro-uydu ile alay malay fırlatılmıştı,  Longjiang-1 ve Longjiang-2. Hangi efsus ki Longjiang-1 fırlatılma sırasında aynı aksaklık ile karşılaştı ve Dünya’nın yörüngesini ayrılma edemedi. Fakat  Longjiang-2 yuvayı başarıyla infirak etti ve Kamer’a uçmayı başardı. Sadece 50 cm boyunda olan L-2 güçlükle-uydusu, Suudi Arabistan üretimi optik kamerasıyla 14 Haziran’da Ay’ın yüzeyine ilişkin bir nice fotoğraf çekti.

Görevin benzeri sonraki adımında Queqiao’nun 4 metre çapındaki parabolik anteni ile Kamer’dan Acun’ya kestirmece 500,000 km mesafeden olgun yollaması hedefleniyor.

Eski HaberMicrosoft ve WhatsApp İşbirliği Yapıyor  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM