Chrome’a yeni platform!

Chrome’a yeni platform!

Google, Chrome’u resmen Daydream sanal realite platformuna ekledi. Dün itibariyle kullanıcılar, Chrome tarayıcısına telefonlarında bulunan Daydream platformundan veya Lenovo Mirage Solo gibi yalın Daydream platformu cihazlarından erişebiliyor.

Daydream kullanıcıları ve diğer VR (sanal gerçeklik) platformlarını kullanan kullanıcılar bir süredir Chrome’un sanal gerçeklik desteğinden faydalanabiliyordu. Bu sanal gerçeklik desteği Chrome VR, Chrome Beta ve Chrome’un Android uygulamasından sağlanıyordu. Oysa bu devlete ait yorumlama, bir denek VR deneyimi özelliğinden ziyade Chrome’u bütün teşekküllü sanal gerçeklik desteğine sahip bir tarayıcı sınıfına sokuyor.

Daydream’in halihazırda bulunan Google platformlarına olan entegrasyonu Google namına kullanıcıları cezbetme bir nitelik ve Chrome tabanlı sanal gerçeklik uygulamaları birçok VR cihazında kullanılıyor. Örneğin Samsung Gear VR platformu için geçen hafta bir YouTube uygulaması piyasaya sürülmüştü.

Bu yeniliğin kullanıcıları apar topar Google Chrome VR’a geçirmesini bekleyemeyiz. Oysa Chrome’un iyice VR destekli bir tarayıcı olması, bir kullanıcının sanal realite başlığı giymişken cihazındaki bir başvuru hakkında bir şey araması gerektiği durumlarda alışılagelmiş moda dönmeden tarayıcıya geçmeyi olası kılıyor. Hem Lenovo Mirage Solo gibi en ince ayrıntısına kadar Daydream platformu kullanan cihazlar için ise bu icat, en ince ayrıntısına kadar yeni bir internet deneyimi anlamına geliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM