Chrome, çıktı HTTPS protokolü kullanan sitelere “Emniyetli” ibaresi eklemeyecek

Chrome, çıktı HTTPS protokolü kullanan sitelere “Emniyetli” ibaresi eklemeyecek

Google daha ilk üstelik duyurduğu için, çıktı genel ağ tarayıcısı Chrome’üstelik HTTPS protokolü kullanan siteleri “Emin” namına belirtmeyecek. Eylül ayından sonraları geçilmesi planlanan yeni sistemde bu sitelerin URL’lerinin yanı sıra elden kilit simgesine meydan verileceği açıklandı.
 
Antrparantez Bkz.Samsung Galaxy Note 9’un Bixby 2.0 ile geleceği onaylandı

Google daha emin bire bir internet ortamı yaratmak istiyor

Chrome 69 sürümünde geçilmesi planlanan bu yenilikle ilgili Chrome Asayiş Yapıt Müdürü Emily Schechter, tarayıcının trafiğinin büyük ayrımsız kısmının artık HTTP protokolü ile sağlandığını belirterek, kullanıcıların dikkatini bundan sonra “Sakıncasız” ibaresine çekmeyeceklerini tabir etti. Bunun adına Chrome imdi güvensiz namına tabir edilen HTTP protokolü kullanan web sitelerini vurgulayacak.
Bu nedenle Temmuz ayında yayınlanmak üzere ayarlanan Chrome 68 versiyonunda, HTTP protokolünü kullanan cemi siteler “Güvenli Değil” olarak işaretlenecek. Antrparantez içre minval barındıran bu çeşit sitelerde “Tehlikesiz Değil” ibaresinin animasyon şeklinde kullanıcıyı uyaracağı dahi belirtiliyor. Bu yenilikler Google’un bütün web sitelerinin HTTPS protokolüne geçmesini hedeflemesinin bir parçası namına gösteriliyor.
 
Schechter bu yetişkin konuyla ilgili: “Bu değişiklikleri, varsayılan kendisine sakıncasız ayrımsız genel ağ sunmak amacıyla yapıyoruz. HTTPS her zamankinden elan gergin, olağan ve henüz tehlikesiz. Bu yüzden HTTPS’ye boşlamak amacıyla çokça fazla beklemeyin!” açıklamalarını yaptı.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
chrome google http https ssl

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM