BTK’dan Şehit ve Gazi Yakınlarına Tenzilat Müjdesi!

BTK’dan Şehit ve Gazi Yakınlarına Tenzilat Müjdesi!

Bilgi Teknolojileri ve Bildirişim Kurumu eliyle alınan kullanılmamış karara göre martir yakınları, gazi ve engellilerin tanıtma hizmetlerine yüzdelik 25 ilişik indirim yapılacak. Sonunda martir yakınları, gazi ve engelliler doya doya sevdikleri ile görüşmeler yapabilecek.

BTK vasıtasıyla alınan değişmeyen yazılmış benzeri açıklama ile duyuruldu. “Içtimai Açıdan Desteklenmesi Müstelzim Kesimlere Müteveccih Tedbirlere Ilgili Asıllar ve Esaslar” başlığı ile alınan kararların yazılmış namına paylaşılması sonucu çıkan satır başları ortaya çıktı.yüzde 25 munzam iskonto yapılacak.
İndirimin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

-Engelliler, savaş ve görev şehitlerinin dul ve yetimleri ile gaziler, internet, sesli görüşme, gücük plan çevirme, monitör aboneliği kadar elektronik tanıtma hizmetlerinden yüzde 25 ek iskonto elde edecek.

-Bu tenzilat yekpare operatör ve firmaların, tam tarifelerinde uygulanan olacak.
Sema ve danışma engelli vatandaşların çağrı merkezlerinden faydalanması için işaret dili bilen özel operatörler tahsis edilecek.

-Operatörlerin erişilebilirlik özelliği taşıyan bayilere ilişik bilgileri yayımlaması sonucunda abone merkezlerinde karşılaşılan erişilebilirlik ile ilişkin sorunlara hal getirilmesi sağlanacak.

-Bu bağlamda muayyen abonelik merkezlerinde özürlü vatandaşlara sunulan imkanlar denetlenecek.

-Beyinli telefon uygulamalarında engellilerin ihtiyaçları özellikle dikkate alınacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM