Bitcoin yükselişte!

Bitcoin yükselişte!

Bitcoin, %7’den artı yükseliş yaşayarak 8000$ sınırını aşmayı ve 8300 dolara ulaşmayı başardı. Bu durumun etkileyici olmasının en büyük sebeplerinden birinin, 13 Temmuz tarihinde bitcoin madenciliğinin %155 arttığının duyulması esnasında değerinin bu yılın minimum noktalarından biri olan 6200 dolarda bulunması olduğu söylenebilir.

Bitcoin varlığının en yüksek değerine Aralık ayında 20000$ ile ulaşmıştı ve layık, Haziran ardına kadar 5900 dolara değin düşmüştü. Temmuz ayında bu fiyat bir tedarik artmış olsa da, önemli bir yükseliş yaşanmamıştı. Oysa bitcoin fiyatı değişmeye başladığında fazla önemli hızlarla değişebiliyor ve geçtiğimiz yıl fiyatın bir anda koskocaman bir şekilde yükselmesi ile hemencecik herkes, tamamen ne olduğunu bilmeseler de, haberler aracılığıyla bu teknoloji ile tanışmıştı.

bununla birlikte 2013’ün sonundaki birincil büyük başarısının peşinde önemli fiyat hareketlenmelerini anca 2016 yılının sonlarında görmeye başlamıştık. En yüksek noktasına ulaşmasından beri yalnızca yedi ay geçmiş olduğu için de var olan fiyat aralığında bir vakit daha duracağı tahmin edilebilir.

eToro Kıdemli Piyasa Analisti Mati Greenspan’ın CNBC ile yaptığı bir röportajda söylediğine göre bitcoin için bir sonraki gaye, bir kez daha 10000$ fiyatına ulaşmak olacak. Greenspan, 10000$ sınrıının çok önemli olduğunu ancak 9500 dolara ulaşmanın bile kuvvet olabileceğini söylüyor. Newton Advisor’dan Mark Newton da fiyatın daha önceki yüksek noktalar hemen ulaşmayabileceğini, hatta Ağustos ayında bir kere daha geri çekilebileceğini söylüyor ancak Kasım ve Aralık aylarında bir kere daha yükselebileceğini belirtiyor.

İLGİLİ HABER Nedir bu Bitcoin dedikleri? Önceki HaberHUAWEI Y6 2018’le ayrı bir boyuta geç! Sonraki HaberGalaxy Note 9’un Renk Seçenekleri Görüntülendi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM