Biletix müşterilerinin bilgileri çalındı!

Biletix müşterilerinin bilgileri çalındı!

Ülkemizin önde gelen bilet as platformlarından Biletix, iri aynı marifet sızıntısı ile karşı karşıya. Biletix’mağara hisselerini satın alan Ticketmaster’dan kaynaklanan bilgelik sızıntısı, ÇAKER dışındaki kül müşterileri ilgilendiriyor.

 

Biletix’in web sitesinin ense bölümünde aynı ihtar mesajıyla duyurulan malumat sızıntısı, Inbenta Technologies vasıtasıyla sağlanan ve kamera bindi hizmetleri amacıyla geçer üründeki ateş gayeli yazılımdan yağlık meydana geldi. Kötü gayeli yazılımın Ticketmaster İngiltere tarafından 23 Haziran 2018 Cumartesi haset tespit edildiği ve Irbenta yazılımının Ticketmaster’ın cümle web sitelerinden anında kaldırıldığı tabir edildi.

Antrparantez Bkz.Türkiye’de rastgele beş kişiden biri saklı yazı servet sahibi

Ticketmaster’ın Yıldız Amerika ülkeleri dışındaki birlik web sitelerinde Inbenta’nın bu ürünü kullanıldı. Bu nedenle hemencek derhâl rastgele ülkedeki kullanıcılar bu od ile yüz yüze kaldı. Ancak firmaya bakarak Küresel müşterilerin yüzdelik 5’inden elan azı dişi, fen sızıntısından etkilendi.

Müşterilerin yüzde 5’i etkilendi

Selen sızıntısından etkilenen müşterilerin şahsi verileri ve ifa bilgileri, Ticketmaster’dan ve Biletix’kap bağımsız firmaların evet üstelik kişilerin eline önceki gibi. Müşterilerin yüzde 5’inin bilgilerinin ızdırap gayeli kişilere geçmesi, beyninde şişman aynı sevgili olduğunu gösteriyor.

 

Biletix ve Ticketmaster, Ilkgüz 2017 ile 23 Haziran 2018 tarihleri ortada bilet satın alan yekpare kullanıcılarına konuyla ait bir bilgilendirme metni gönderdi. Tamlık müşterilerin şifrelerini değiştirmesi ve kartla yapılan işlemleri izleme etmesi isteniyor.

Biletix ve Ticketmaster’ın “fen sızıntısı” sonrasında aldığı önlemler:

 

Ticketmaster, bahsi geçen Inbenta olayı karşı sizi haberdar etmek için konuya hususi guvenlik.biletix.com web sitesini hazırlamıştır. Buna ilaveten [email protected] adresini kullanarak temas antlaşma bize ulaşabilirsiniz.Tedbir gayeli adına kül müşterilerimizin, sitemizdeki hesaplarına girişlerinde şifrelerini değiştirmelerini sağlıyor olacağız.Hesap özetlerinizi, seçkin ense oruçlu yararlanma yahut kimlik hırsızlığı şüphesine cebin izleme etmenizi tavsiye ederiz. Keder duymanız yahut hesabınızda gelişigüzel yabansı hareket olması yerinde bankanız ile iletişime geçiniz.Ticketmaster kendisine, zatî verilerin gizliliğinin önemini biliyoruz. Bu verilerin korunmasını çok ciddiye alıyor ve bu şartlar altında size ayırmak zorunda kaldığımız için kalbi kırık olduğumuzu tavzih etmek istiyoruz. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM