Battlefield 5 çıkış tarihi 20 Kasım’a ertelendi

Battlefield 5 çıkış tarihi 20 Kasım’a ertelendi

Electronic Arts, Battlefield serisinin merakla beklenen yeni oyunu Battlefield V’in çıkış tarihini erteledi. Yapımcı stüdyo DICE’ın son ayarları yapmak için birazcık daha zamana gereksinim duyduğunu bildiren EA, çıkış tarihinin 19 Ekim’den 20 Kasım’a alındığını açıkladı.

Battlefield hayranlarına inanılmaz bir tecrübe sunmak istediklerini söyleyen DICE genel müdürü Oskar Gabrielson,”Kapalı alfa, E3 ve Gamescom’da Battlefield V’i binlerce oyuncu test fırsatı buldu. Buralardan paha biçilmez ve olumlu geri bildirimler aldık. Oyundaki son ayarlamaları yapmak için birazcık daha zamana ihtiyacımız olacak. Hayranlarımıza hatasız bir deneyim sunacağımızdan emin olmak istiyoruz.” sözlerini kullanıyor.

Oyuncular ise durdurma kararını biraz daha ayrı yorumladı. Bildiğiniz gibi Battlefield V, Red Dead Redemption 2 ve CoD: Black Ops 4 ile az daha aynı tarihlerde çıkacaktı. EA’nın böylece bu kalabalık takvimden uzaklaşmak istediği düşünülüyor. Hem Battlefield V’in oyuncularda yeterince alaka uyandıramadığı ve ön siparişlerin serinin önceki yapımlarına kadar çok düşük seviyede kaldığı da söylenenler arasında.

Battlefield V’in açık beta tarihi için ise herhangi bir değişiklik yapılmadı. Açık beta 6 Eylül’de başlayacak ve beta PC, PS4 ve Xbox One platformlarında oynanabilecek. EA Access, Origin Access ya da Origin Access Premier aboneliğiniz varsa ya da oyunu ön siparişle satın aldıysanız betaya iki gün evvelden, yani 4 Eylül itibarıyla erkenden erişebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM