Avengers Infinity War inceleme – SPOILER YOK!

Avengers Infinity War inceleme – SPOILER YOK!

Ilk Önce filmle alakalı olarak açıkça belirtmek istediğimiz manâlı bir ayrıntı var. Eğer daha önce hiçbir Marvel Cinematic Universe yapımı izlemediyseniz, tüm o karakterler ve anlatılanlar kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden, özellikle belli başlı Marvel filmlerini izlemiş olmanız, konuya az da olsa etken olmanız gerekiyor.

O zaman gelin defalarca beraber Avengers yolculuğumuzu beraber izleyeyelim. İyi seyirler!

Çünkü, Avengers Infinity War izle geç vizyonu ile oluşturulmuş bir yapım yok. Videoda da bahsettiğimiz gibi, Kevin Feige ve ekibinin 10 yıllık çalışması buram buram emek kokuyor. Iron Man post credits sahnesiyle başlayan bu maceramız, bizleri çizgi romanların en büyük savaşına kadar götürdü. Toplamda 18 film Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı’nın kalbini oluşturuyor.

Bu yüzden hikayeye siz daha farkına bile varmadan girilmiş oluyor. Avengers size kendi karakterlerini anlatmakla zaman kaybetmiyor ve bu ana olaya odaklanıyor. Eğer Iron Man, Spider Man Homecoming, Captain America ve Black Panther gibi kilit olayların yaşandığı ast filmleri izlemediyseniz kişilik motivasyonlarını bütünüyle algılamakta zorlanabilirsiniz. Yani, sadece ana Avengers filmlerini izlemek size pek yetmeyebilir.

Avengers Infinity War konusu

Avengers Infinity War konusu ise bizleri daha önceki filmlerde bazıları görünen Infinity Stone‘ların (Ebediyet Taşları) hikayesine götürüyor. Kendi motivasyonuyla çoğunluğun iyiliği için evrenin yarısını değil etmeye kalkan bir adam, Thanos‘un bu taşları arayışı belli başlı senaryoyu oluşturuyor. O evrenin en kuvvetli varlığı olmaya çalışırken, Marvel kahramanları da evrenin dört bir köşesinde onu engellemeye çalışıyorlar.

Burada değinilmesi gereken en hoş noktaysa Thanos karakteri olacaktır. Marvel Sinematik Evreni laf konusu olduğunda Avengers kötü adamları çoğunlukla anlaşılır ve sürükleyici motivasyonları olan inandırıcı olmayı başardılar. Lüzum Loki gerekse Ultron karakterlerini incelediğimizde, yaptıkları şeyleri onaylamıyor olsak da, bunu yapma amaçlarını anlayabiliyorduk.

Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı ne süre vizyona giriyor?

Thanos için de benzer şart laf konusu. Çizgi romanlarından epeyce ayrı işlenen Thanos’un yaptığı şeyleri ola ki anlatamıyoruz (malum Spoiler) fakat bunları anlayabiliyoruz. Marvel’in kötü adamlar konusunda bu kadar iyi iş çıkartması gerçekten de fazla güzel diyebiliriz.

Avengers Infinity War vizyon tarihi 27 nisan 2018 olarak emin durumda. Biz gerçekleştirilen ön gösterim ile 2D olarak bu filmi izledik ama Avengers IMAX ile çekilen bol görsel şölen içeren bir yapım. Size tavsiyemiz tercihinizi 3 boyutlu ve IMAX olarak yapmanızdır.

:: Filmin olası başarısı hakkında tahminlerinizi alalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM