Asimo’nun sonu geldi!

Asimo’nun sonu geldi!

Honda’nın Asimo (Advanced Step mağara Innovative Mobility – Yenilikçi Harekette Ümranlı Kadem) robotu yıllar süresince mukavim çokça düzenli anın yaşanmasına imkan tanımıştı ama Honda, kullanılmamış bire bir sesli duyuru ile imdi robot projesinin yavaşlayarak durdurulacağını belirtti. Fakat Asimo’nun teknolojisi ağız ağıza rafa kaldırılmayacak ve kendisini dengede tutan motor yahut Yürüme Desteği cihazı kabilinden değişik ürünlerde kullanılacak.

Proje, 2011 yılındaki otonomi ağırlıklı yenilemenin sonrasında büyük tıpkı teceddüt ile karşılaşmamıştı ve ticari tıpkısı im namına üstelik geleceği olmadığından yağlık firmanın imdi projeyi durdurmasının mantıksız olmadığı söylenebilir. Buna karşın Honda’nın robotik ve AI alanında çalışmalarını durdurmayacağını birlikte belirtmekte fayda var. Seksiyon, “2030 Vizyonu” ile akım ve enerji çözümlerinin üçte birine nail durumda.

Kyodo News’in söylediğine bakarak benzeri firma görevlisi, henüz çok koşa ayaklı robot üretmeyi planladıklarını ancak bu robotların Asimo adını taşımayabileceklerini söyledi. Ati planlarına denk olarak ise Honda’nın CES 2018’de gösterdiği 3E robotlarına bakılabilir…

Esbak HaberMotorola’nın Çentiksiz Telefonu Sızdı! Ahir HaberWhatsApp Grup Yöneticileri Için Bakir Fonksiyon!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM