Apple’ın güvenlik işlevinde açık bulundu!

Apple’ın güvenlik işlevinde açık bulundu!

Apple’ın eskimemiş “USB Kısıtlı Modu” sanıldığı büyüklüğünde güvenli olmayabilir. iPhone’ların kanuncu yaptırım eliyle cebren açılmasını engellemeyi amaçlayan işlev, ayrımsız saatten mufassal süredir kilitlenmiş duran telefonun USB erişimini kapatarak çalışıyor.

Ancak elektronik beyin güvenliği firması ElcomSoft, aynı düzenlilik açığı buldu. Firmaya bakarak tıpkı saatlik süre ortamında seçkin USB aksesuarı bağlarsanız süre sıfırlanıyor. Aksesuarı daha önceki kullanmış olmanız ise gerekmiyor. Testler, Apple’ın Lightning – USB 3 kamera adaptörünün üstelik süreyi sıfırladığını gösterdi. ElcomSoft eksantrik aksesuarlarla bile testler yapıyor. Firma, lightning – 3.5mm adaptörünün bir şekilde çalışmadığını söylüyor.

Firmadan Oleg Afonin’e bakarak “aynı polis görevlisi iPhone’a halk koyduğunda, ona serian aynı USB aksesuar bağlayarak USB Kısıtlanmış Modu’nun ayrımsız saat sonraları devreye girmesini engelleyebilir”. ElcomSoft’a bakarak bu nitelik, Apple’ın gözünden kaçmış benzeri ayrıntı. Apple’ın bu konuda bir madde yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor, fakat firma harekete bozmak isterse tamir işi sanırız güçlü yumruk mümteni.

Geçmiş HaberXiaomi Mi MIX 2S Türkiye’de! Aha Özellikleri! Sonraki HaberChrome’un Yıpranmamış Tasarımı Bize Çokça Yakın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM