Apple ile Intel ortada ihtilaf

Apple ile Intel ortada ihtilaf

Apple, Intel’e gönderdiği bildiride şirkete ilişkin 5G Sunny Peak modemlerine 2020 iPhone modelleri için ihtiyacı olmadığını söyledi. İddiaya göre Intel ise özel olarak üretmekte olduğu Sunny Peak modemlerin üretimini durdurdu ve projede müteharrik ekiplerini ayrıksı 5G girişimlerine yönlendirdi. Kaynaklara bakarak Intel, Sunny Peak modemlerini 2022’de ati olan iPhone’lar üzere Apple’a satmaya çalışacak.

Sunny Peak’in bu şekilde önünün kesilmesi arkasıdaki faktör, Apple’ın bu ürünü kullanan “tek açacak devingen almaç” olması ve Intel’den “asıl vahit sürücüsü” olmalarını istemesi olduğu söyleniyor. Bire Bir sızıntıya bakarak Intel, Apple’ın bu kararı arkasında “tıpkı çokça farklı etken” olduğuna inanıyor, ayrıca Apple’ın 5G üzere “güvenilmez ayrımsız ceht” gösterdiğini söylüyor.

Apple’ın donanım konusunda tereddütlü davranmasının arkasında üç asıl amil cins: birincisi Intel’e göre WiGig (802.11ad) ile gelişigüzel gelen “umulmayan müşkülat”. İkincisi Northland analisti Gus Richard’ın Apple’a MediaTek’e başvurması gerektiği tavsiyesi. Üçüncü umulur sebep ise Apple’ın özlük donanımını geliştiriyor olması olanaklı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Bloomberg, Apple’ın kullanılmamış Mac ürünleri için Intel yerine öz işlemcilerini geliştireceğini kanıt etmişti. Apple şu zaman piyasada mevcut iPhone’ları için doğrusu özlük çiplerini üretiyor, fakat iştirak tesisat üstüne henüz üstelik hür olmayı hedefliyor tür.

Mümasil gelecek modemleri üzere konuşacak olursak, Apple tekrar Intel ile birlikte çalışacak kadar görünüyor.

Esbak HaberNote 9, Galaxy S9 Plus’tan Kavi Ayrımlı Olmayabilir Ahir HaberSUV’lar, kazalarda ölüm oranını arttırıyor…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
apple çip intel modem sonsoz

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM