Android’e bakir obstrüksiyon işlevi!

Android’e bakir obstrüksiyon işlevi!

Google, Android kullanıcılarını istenmeyen aramalardan yetişmek amacıyla kullanılmamış adımlar attı. TrueCaller kadar üçüncü öğür uygulamalar, bilmediğiniz veya şiddetli gayeli çağrıları engellemeye müteveccih işlevleri bir süredir sunuyorlar. Şimdi ise Android kullanıcıları, bu çeşit bire bir obstrüksiyon işlevini munzam tıpkı yazılım olmadan kullanabilecekler.

Android’in istif sürümüyle gelen Google Phone uygulaması, bakir yayınlanan güncellemesiyle istenmeyen çağrıları tabiatıyla adına engelleyebiliyor. Varsayılan adına bağlı bulunan işlevi etkinleştirdiğinizde, bu zümre çağrılarla ilişkin seçkin uyarma görmüyorsunuz. Engellenen çağrılar, davet geçmişinde görünüyor ancak davet geldiğinde telefonunuz çalmıyor ve kaçan çağrıyla ait seçme ihtar gösterilmiyor. Arayan kişinin ünlü tasavvur bırakması halinde bu mesaja ulaşabiliyorsunuz.

Bazı telefon üreticileri kendi açkı uygulamasını sunduğundan, Google Phone uygulaması temas telefonda bulunmuyor. Google Phone’u kullananlar ise güncellemeyi Play Store üzerinden gerçekleştirebilirler.

Esbak HaberFacebook, Yine “Bilmeyerek” Sildi!  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM