AMD Ryzen 7 3700U APU sızdırıldı

AMD Ryzen 7 3700U APU sızdırıldı

AMD Ryzen 7 3700U APU sızdırıldı Tam Boyutta Gör

Zen mimarisini esas alan birincil APU’larını geçen yılın sonları ve bu yılın başlarında piyasaya süren AMD’nin sonraki cins APU modelleri ilgiyle bekleniyor. Ryzen 3 serisine dahil olacak yeni serinin birincil modeli sızdırıldı.

Daha iyi performans

Bilindiği üzere Ryzen APU’ları masaüstü versiyonlara tarafından bir nesil geriden geliyor. Yani hali hazırda 12nm sürecindeki Ryzen 2 işlemciler piyasaya çıkmış iken APU tarafında birincil cins 14nm Zen mimarisi mevcut.

Bu bakımdan Ryzen 3 işlemciler 7nm sürecinde Zen 2 mimarisini temel alırken yıl sonuna doğru piyasada olması beklenen yeni cins Ryzen APU’larında 12nm Zen+ mimarisi kullanılacak.

Hem Bkz. “Intel işlemci imal sıkıntısı yaz aylarına kadar devam edecek”

ZM370SC4T4MFG_38/22_Y kod adıyla sızdırılan Ryzen 7 3700U APU modeli 4 çekirdekli ve 8 izlek birimli. Taban hız 2.2GHz iken turbo ile 3.8GHz seviyesine kadar çıkabiliyor. Grafik tarafında ise testlerde Picasso olarak tanımlanan bir Vega 10 birimi mevcut.

Yeni nesil APU’ların Zen tabanlı olanlara kadar yüzde 10-15 civarında bir performans artışı göstereceği varsayım ediliyor. Grafik birimi ise önceki cins ile aynı özellikler taşıdığı için büyük bir ayrım beklenmiyor.

Bir Takım kaynaklar yeni APU’ların 7nm üretim sürecini esas alacağını iddia etse de bunun gerçekleşmesi bile en erken gelecek yıl sonlarını bulacaktır zira hemen şimdi Zen 2 işlemciler yalnızca sunucu tarafında yer alıyor ve Vega 20 mimarisi de oyunculara sunulmayacak. En erken Navi mimarisi ile birlikte bu gerçekleşebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM