Alibaba Trendyol’u Resmi Olarak Satın Aldı!

Alibaba Trendyol’u Resmi Olarak Satın Aldı!

Çinli Alibaba’nınTürkiye’deki en büyük e-ticaret yatırımı olarak duyurduğu ancak fiyat bilgisi verilmeyen Trendyol satın alımı ile ilgili resmi onaylama geldi. Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamaya tarafından Alibaba’nın yaptığı bu satın alıma resmi olan verildi.

Çoğu ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bu stil anlaşmaların resmi kurumlar kadar onaylanması gerekiyor. Türkiye’de bu stil satın alımlarda yetkili kurum olan Rekabet Kurumu da Alibaba’nın Trendyol’u satın almasına onay verdi.

28 Haziran’da yapılan tanımlama ile Trendyol’un Alibaba’ya yatırım yaptığı açıklanmış. Ama yatırım mikratı konusunda data verilmemişti. Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamada bulunan, “DSM Grup Danışmanlık Irtibat ve Satış Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited kadar devralınması işlemine müsade verildi” ifadesine tarafından Alibaba Trendyol’un tamamını satın aldı.

Bir Takım çevrelerce ‘Türkiye’deki bugüne dek yapılan en büyük yatırım olarak’ tanımlanan bu satın alma ile ilgili devlete ait bir sayı paylaşılmadı. Geçtiğimiz günlerde Alibaba için Türkiye merkezli iyzico’yu satın aldığını bahis edilmiş, bu iddia jet hızıyla yalanlanmıştı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM