ABD’nin İHA’sına ilişik vesaik Dark Web’de 150 dolara satılıyor

ABD’nin İHA’sına ilişik vesaik Dark Web’de 150 dolara satılıyor

 

 
İnternetin cürüm odaklı kişmiri borsası namına bilinen Dark Web’üstelik, alelumum siber saldırıya uğrayan şirketlerden hizmet düzlük kullanıcıların şahsi verilerinin satışa sunulduğuna tanık oluyoruz. Asayiş şirketi  Recorded Future’ın raporu ise Dark Web’da hackerlar aracılığıyla satışa verilen ögelerin çok elan farklı kategorilerde olabileceğini gösteriyor. Şirketin ulaştığı bilgilere göre ÇAKER ordusunun halen aktif kendisine kullandığı MQ-9 mümasil insansız gelgel aracına ait etki vesaik bile Dark Web’üstelik satışa sunulmuş durumda.

 

Hassas vesaik satışta 

Belgeleri satan hackerla iletişime güzeşte araştırmacılar, hackerın iki sene boyunca ÇAKER’nin İHA’ları arama ettiği Nevada eyaletinde bulunan Creech Çekicilik Üssü’ne sızdığını ve ABD ordusu üzere oldukça koca olan verilere ulaştığını tespit etti. Hacker İHA’ya ait belgelerin beraberinde M1 Abrams tankına ilgili hizmet kılavuzu ve değişik eğitimleri içeren vesaik ile umum yapımı patlayıcıların etkisini azaltmaya yönelik taktikleri içeren dokümanları da satışa sunmuştu. Hacker tüm bu kırılan belgeler için 150 ila 200 dolar arasında tıpkı sevap talep ediyordu.

 
Antrparantez Bkz.KÖLE donanmasına ilişik belgeleri Dropbox hesabında markajcı mühendis yakalandı 

Hackerların askeri belgeleri Dark Web gibi kemiksiz aynı pazarda satışa sunmasının son rütbe ender tanıdık tıpkı buut olduğunu belirten Recorded Future, buna bedel bu durumun ciddiyeti karşısında yetkilileri uyarıyor. Hareketli tek tıpkı hackerın üstelik savunmasız noktaları keşfedip oradan bilgelik sızdırabildiğine özen çeken araştırmacılar kadro halinde etkin yetenekli hackerlerın haddinden fazla daha korkulu zararlar verebileceğini belirtiyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM